logokal
baner_003
baner_001
baner_002
baner_004
baner_005

Projekty

 

Monodram Pauliny Wycichowskiej i wieczór rzeźbiarski w setną rocznicę śmierci Augusta Rodina – Novel House 17.11.2017 

Pomysłodawcą całości wydarzenia oraz autorem scenariusza i reżyserii spektaklu teatralnego był dr Marek Chojnacki, producentem Novel House. 

Wychodząc z domu…

OPIS WYDARZENIA:

ABIGAIL jest choreografką przygotowującą spektakl teatralny. Zawsze jest punktualna, na próbach zjawia się pierwsza, tego dnia jednak się spóźni, ponieważ wychodząc z domu zauważa zastygłe w bezruchu postaci. Wkrótce okaże się, że zakuci w rzeźbiarskie formy zostali również tancerze z jej zespołu. W roli głównej – i w sukni będącej dziełem Anny Korytowskiej – wystąpi Paulina Wycichowska. Bohaterka monodramu nawiąże mówiony i tańczony dialog z rzeźbami Norberta Sarneckiego. Główne przesłanie dotyczy obecności sztuki w naszym codziennym życiu.

Całość została zrealizowana w inspirujących przestrzeniach Novel House, dokładnie w dniu setnej rocznicy śmierci Augusta Rodina, która przypadła 17 listopada 2017 roku i była dniem premiery spektaklu oraz tematycznego spotkaniu artystów z publicznością. Podczas drugiej części wydarzenia zostały zaprezentowane dzieła artysty rzeźbiarza dr. Norberta Sarneckiego.  Patronat nad wydarzeniem objął Konsul Honorowy Francji – Profesor Tomasz Schramm.