aktualnosci

 

Dzisiaj  w Teatrze Muzycznym w Poznaniu Premiera Komedii ne Story ,której autorem jest dr Marek Chojnacki prowadzący naszą Scenę Dwóch Wejść.

Dla naszego zespołu to podwójna radosć ponieważ mielismy przyjemność gościć artystów w Novel House gdzie odbywała sie  częśc prób do spektaklu.

Życzymy udanego przedstawienia i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia z udziałem naszych zaprzyjaźnionych artystów.

 


 

 

Najdłużej związani z Teatrem Muzycznym artyści w znakomitej, nowej komedii Marka Chojnackiego neSTORY!

Spektakl z elementami muzycznymi zainspirowany jest arcydziełem Arystofanesa Ptaki. Opowieść przedstawia obywateli Aten, którzy w sprzeciwie wobec panującej sytuacji zakładają własne państwo i ustanawiają nowy porządek rzeczywistości w ptasim raju. Spektakl analogicznie przedstawia sytuację dojrzałych artystów w Polsce. W odpowiedzi na brak ról w dostępnej ofercie repertuarowej teatrów, bohaterowie postanawiają w nowy sposób wykorzystać swoje klasyczne wykształcenie, wrodzone talenty i energię życiową. Po wielu zabawnych perypetiach zostają zatrudnieni w nowoczesnej firmie oferującej ludziom biznesu lekcje ze sztuki autoprezentacji i skutecznych przemówień. W ten sposób ich unikatowe talenty aktorskie i wokalne zostają odkryte na nowo i pozwalają im wejść w nieoczekiwane role zawodowe związane z mentoringiem – metodą doradztwa opartego na relacji mistrz-uczeń. I tak jak w dziele Arystofanesa, tak również w komedii neSTORY z jednej strony odnajdujemy wiele zabawnych aluzji dotyczących gasnącej epoki, a z drugiej – podziwiamy niegasnący wigor, rześkość ciała i umysłu bohaterów sztuki.

Na scenie wystąpią znani artyści Teatru Muzycznego: Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińska-Ferenc, Włodzimierz Kalemba, Marlena Łaszewicz, Marzena Małkowicz, Maciej Ogórkiewicz, Wiesław Paprzycki, Jarosław Patycki, Arnold Pujsza, Jacek Ryś oraz Adam Silecki. Reżyserem, scenarzystą oraz pomysłodawcą spektaklu jest Marek Chojnacki – twórca teatralny, wykładowca uniwersytecki, mentor środowisk twórczych i biznesowych. Autorem scenografii jest Piotr Tetlak, a kostiumów Ewa Tetlak. Oboje związani są z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz formacją Asocjacja 2006 zajmującą się tworzeniem sztuki w plenerze.

Spektakl dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2017.

neSTORY

PREMIERA: 27.10.2017 godz. 19.00

SPEKTAKLE: 29.10.2017 godz. 14.30 i 17.30

BILETY w cenie 15-20 zł dostępne są w Kasie oraz online na www.teatr-muzyczny.poznan.pl i Bilety24.

 

Pokaz przedpremierowy I aktu przedstawienia neSTORY odbył się 30 września o godz. 12.00 w ramach imprezy „Senioralni. Poznań” 2017 oraz 15 października w Centrum Kultury Przeźmierowo. Oba pokazy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.

 

 

REALIZATORZY

SCENARIUSZ I REŻYSERIA / MAREK CHOJNACKI

SCENOGRAFIA / PIOTR TETLAK

KOSTIUMY / EWA TETLAK

WSPÓŁPRACA MUZYCZNA / MICHAŁ ŁASZEWICZ

ASYSTENT REŻYSERA, INSPICJENT / WIESŁAW PAPRZYCKI

 

 

 

OBSADA

ALSCENES / JACEK RYŚ

KULISOS / WŁODZIMIERZ KALEMBA

ARIODYTA / MARZENA MAŁKOWICZ

PREZESTES / ARNOLD PUJSZA, MACIEJ OGÓRKIEWICZ

KADROSOWA / KAROLINA GARLIŃSKA-FERENC

BOGINI EMMERYTTA / ANNA BAJERSKA-WITCZAK

MELPOMENA / ANNA BAJERSKA-WITCZAK

SĘP / WIESŁAW PAPRZYCKI

PROFESOR / WIESŁAW PAPRZYCKI

ETOS / JAROSŁAW PATYCKI

LIDERKA / MARLENA ŁASZEWICZ

BIZNESMEN / ADAM SILECKI

 

 

 

MAREK CHOJNACKI

 

Urodził się w Poznaniu, gdzie ukończył 10 lat szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a następnie Reżyserię Dramatu w PWST w Warszawie. Uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Pierwszym spektaklem, który wyreżyserował był autorski dramat Kilka ukłuć muchy, wystawiony przez Teatr Polski w Poznaniu. Za scenariusz tego spektaklu otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracował w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Od dwudziestu paru lat związany jest z Instytutem Kulturoznawstwa UAM, prowadzi tam wykłady poświęcone procesom twórczym w kulturze audiowizualnej. Zajmuje się też pisaniem i reżyserowaniem okolicznościowych spektakli eventowych z udziałem gwiazd teatralnych i filmowych. Jest orędownikiem kreatywnego myślenia, uważa, że siłą środowiska artystycznego może być stałe i nie znające ograniczeń wiekowych rozwijanie umiejętności, które mogą się przydać w twórczym rozwiązywaniu problemów codziennego życia.

 

PIOTR TETLAK

 

 

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Architekt wnętrz, rzeźbiarz, scenograf, autor widowisk plenerowych i działań wizualnych (m. in. dla festiwali Malta i Fama od 1996 roku). Od 2003 roku prowadzący autorską Pracownię Zjawisk Teatralnych na wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii, od 2008 roku Kierownik Katedry Scenografii.

Autor prospektów organowych. Współprojektował i realizował widowiska dla miasta Poznania już jako członek grupy „Asocjacji Kółka Graniastego” (od 1996 roku). Od 2003 roku pełni opiekę artystyczną nad paradą z okazji dnia Świętego Marcina w Poznaniu. Założyciel interdyscyplinarnej grupy teatralnej Asocjacja 2006 i Fundacji Asocjacji 2006. Przez ostatnie 20 lat uczestniczył w ponad 200 projektach poza murami uczelni, związanymi z różnymi dziedzinami sztuki jako projektant w dziedzinach scenografii, wystawiennictwa, inscenizacji jako animator, producent i realizator. Przygotował kilkadziesiąt pokazów i wystaw z udziałem swoich obiektów do różnych wydarzeń kulturalnych, takich jak m.in. finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Poznaniu (od 2000 roku). Wyróżniany i nagradzany przez rektorów i władze miasta za działalność dydaktyczną, organizacyjną i projektową w dziedzinie scenografii i widowisk plenerowych.

Od momentu ukończenia studiów zorganizował i poprowadził plenery oraz warsztaty w ramach działalności na uczelni (od 1999 roku) i poza nią, m.in.: na festiwalu Fama w Świnoujściu (w latach 1999–2005), na festiwalu Malta w Poznaniu (od 1999 roku), na Festiwalu Zdarzenia w Tczewie. Dla Teatru im. Heleny Modrzejewskie w Legnicy, w ramach programu Instytutu Raszewskiego „Lato w Teatrze” (od 2009 roku). Ściśle współpracuje z Centrum Scenografii Polskiej przy Muzeum Śląskim w Katowicach. W 2010 roku został odznaczony odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla Kultury Polskiej.

EWA TETLAK

 

 

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Scenograf, projektantka kostiumów, zajmuje się tak zwaną instalacją okolicznościową. Od wielu lat kostiumolog i scenograf współpracujący z Lechem Raczkiem i Darią Anfelli w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie (m.in. Skąpiec, Transatlantyk, Mała Apokalipsa, Nowe szaty króla), z Teatrem H. Modrzejewskiej w Legnicy (kostiumy do przedstawień Marat Sade, Madonna, Księżyc i pies). Ma na koncie współpracę z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (działania performatywne i widowiska okolicznościowe m.in. współpraca przy paradzie Św. Marcina w Poznaniu), Polskim Teatrem Tańca oraz Teatrem Miniatura w Gdańsku. Projektowała kostiumy dla Teatru Muzycznego w Poznaniu (Orfeusz w piekle), Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze (Ulice Wolności). Związana z interdyscyplinarną grupą Asocjacja 2006 (kostiumy do spektakli Wyprawa, Rabin Maharal i Golem, Sonata Legnicka, Bestiariusz Zamkowy, Ziemia Ulro, Gry z czasem). Ponadto projektowała i realizowała obiekty i kostiumy dla grup alternatywnych Porywacze Ciał, Teatr z Głową Chmurach i Avatar. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w ramach zajęć w przedszkolach i szkołach. Autorka i koordynatorka artystyczna programu Teatralny Golęcin w ramach Fundacji Asocjacji 2006.

 

 

 

 

 

 

 

 

ABIGAIL jest choreografką przygotowującą spektakl teatralny. Zawsze jest punktualna, na próbach zjawia się pierwsza, tego dnia jednak się spóźni, ponieważ wychodząc z domu zauważa zastygłe w bezruchu postaci.

 

Wkrótce okaże się, że zakuci w rzeźbiarskie formy zostali również tancerze z jej zespołu.

 

W roli głównej - i w sukni będącej dziełem Anny Korytowskiej - wystąpi Paulina Wycichowska.

 

Bohaterka monodramu nawiąże mówiony i tańczony dialog z rzeźbami Norberta Sarneckiego. W rolach skamieniałych tancerzy wystąpi publiczność, która – według reżyserskich założeń – zastygnie w bezruchu z wrażenia. Rzecz o obecności sztuki w naszym codziennym życiu, trochę śmieszna, trochę metafizyczna.

 

Całość zrealizowana w inspirujących przestrzeniach Novel House, ma uczcić setną rocznicę śmierci Augusta Rodina, która przypada na 17 listopada 2017 roku i jest dniem premiery spektaklu oraz tematycznemu spotkaniu artystów z publicznością.

 

******************************************************************************************************************************************************************

12.06.2017r.

Szanowni Państwo,

W imieniu Prof. Anny Latos-Bieleńskiej i własnym, serdecznie zapraszam w dniu 18 czerwca (niedziela) w godz. 15.00-21.00 (lub dłużej) na spotkanie naukowo-towarzyskie poświęcone Śp. Prof. Antoniemu Horstowi oraz Jego Córce – Śp. Prof. Wandzie Horst-Sikorskiej.

Miejsce: Novel House, Kamińsko 24, 62-095 Murowana Goślina.

 

Podczas spotkania przewiduje się zawiązanie Stowarzyszenia im. Prof. Antoniego Horsta i jego córki Prof. Wandy Horst-Sikorskiej, którego celem jest wspieranie młodych naukowców. Liczymy na dyskusję nad kształtem Stowarzyszenia i jego celami. 

 

Spotkanie ma na celu przypomnienie postaci Prof. Antoniego Horsta i Prof. Wandy Horst-Sikorskiej, a także ma być okazją do wymiany wspomnień i opowiadania anegdot dotyczących Prof. Horsta i czasów w jakich działał i pracował, czasów, kiedy były tworzone podstawy dzisiejszych jednostek genetyki w Polsce.

 

Kamińsko to miejsce, gdzie Prof. Horst i Prof. Horst-Sikorska z rodziną mieli swoje letnie domy, w których lubili przebywać, jest więc najlepszym miejscem, gdzie grono Bliskich, Uczniów, Współpracowników i Znajomych może się spotkać, by w sympatycznej atmosferze, z nutą nostalgii, powspominać tamte czasy.

Mamy wielką nadzieję, że Państwo zaszczycicie spotkanie w Kamińsku swoją obecnością.

 

Osoby, które jeszcze nie potwierdziły swojej obecności uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie wysyłając sms na numer tel. 603 115 607 lub mailowo na adres biuro@novelhouse.pl.

 

Serdecznie zapraszam

Dr med. Leszek Sikorski.

 

 

******************************************************************************************************************************************************************

Kliknij w obrazek aby uzyskać więcej informacji:

 

 

 

.03.2016

Zapraszamy na domowe obiady do reseuracji "Tradycja"!

Czynne:

Środa - Niedziela

od godziny 13:00 do ostatniego klienta.

 

 

         ******************************************

 

 20.09.2015

W sezonie jesienno - zimowym Restauracja i Centrum Konferencyjne czynne są wyłącznie na imprezy zorganizowane, szkolenia, przyjęcia okolicznościowe itp.
Wszystkich chcących zorganizować jakąkolwiek imprezę zapraszamy do kontaktu z nami.
tel. 512 161 270
tel. 504 066 477
biuro@novelhouse.pl

 

22.07.2015

Nowa powiększona sala balowa już otwarta.

Teraz w trakcie wesela część jadalniana i taneczna znajdują się na jednej sali.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

01.11.2014

PENSJONAT - CENTRUM KONFERENCYJNE

 NOVEL HOUSE

   Serdecznie zaprasza do Kamińska k. Murowanej Gośliny na

   BAL SYLWESTROWY

  31.12.2014 od godziny 19:00!

 

 Czekają na Państwa suto zastawione stoły; Wybór pysznych zup, Gorących dań, Ciepłych i zimnych przekąsek, Domowe ciasta,  Ciepły posiłek po północy oraz Specjał serwowany przez Szefa kuchni: Udziec wieprzowy w całości!

Litr soku i wody na osobę, Bez ograniczeń kawa i herbata.


Wspólne przywitanie Nowego Roku lampką szampana i pokaz fajerwerków!


Po północy dla chętnych dodatkowe atrakcje; kiełbaski pieczone na żywym ogniu i pyszny, tradycyjny grzaniec.


Zabawę do białego rana poprowadzi profesjonalny DJ serwujący największe polskie i zagraniczne przeboje minionych lat.

 Dla przyjezdnych pokoje gościnne w cenie 95zł/ osobę ze śniadaniem. Parking gratis!

   To wszystko za jedyne195zł/osobę

Uwaga!!! do 30.11.2014 cena tylko 185zł/osobę

 

   Serdecznie zapraszamy!

  Rezerwacja:

tel.: 504 066 477,

 e-mail: biuro@novelhouse.pl

 

 

 

******************************************

 

01.05.2014

 

Zapraszamy na domowe obiady do reseuracji "Tradycja"!

Czynne:

Środa - Niedziela

od godziny 13:00 do ostatniego klienta.

 

 

         ******************************************

23.12.2012